Nasz sklep

Nasz sklep
Zapraszamy na zakupy!

Objet Trouve - mediowy skarb

Hej :)

Lubicie pobrudzić sobie ręce? Bo ja tak, bardzo :)! Ostatnio brudzę się często, prawie codziennie i efekty są takie, jak poniżej - dzisiaj "wybrudziłam" dla Was drewniane serduszko z kolekcji Story Wood ;). Bazą mojej pracy jest drewniane serduszko z kolekcji Story Wood, niewielkie i przez to jest wyzwaniem - znalazłam na nim miejsce dla sporej ilosci ozdóbek :). 
Na pierwszy ogień poszło czarne gesso marki 13arts - pokryłam nim najpierw całe serce, po wysuszeniu na to samo gesso przytwierdziłam gazę i zaczęłam budować kompozycję z różnych dodatków - kółek zębatych, starych wkrętów, tekturek, srubek i art stones.


Utworzoną kompozycję bardzo dokładnie pokryłam czarnym gesso i wysuszyłam nagrzewnicą. Na gel medium przykleiłam kamyki i też pokryłam czarnym gesso.
Teraz pora na farby - ja użyłam farb akrylowych, które rozcieńczałam na bieżąco wodą w sprayu, po to, by mi trochę "popływały po pracy i wypełniły powstałe dzięki gazie i ozdobom rowki, dziurki i inne miejsca, które tworzą strukturę na pracy. 
WAŻNE: przed położeniem kolejnego koloru farby warto podsuszyć pracę, by nie zmieszać odcieni i nie stworzyć bliżej nie zidentyfikowanej barwy.  


Gdy już byłam zadowolona z uzyskanych kolorów, zaczęłam wykańczać serduszko - trochę ozłociłam pastą, dodałam trochę złotego Splash'a z brokatem. Przykleiłam napis i pochlapałam Splash'em w kolorze białym.   


Aby mocniej zaznaczyć strukturę, przeciągnęłam boki serduszka białym gesso, stosując metodę suchego pędzla. Na koniec sięgnęłam po czarny marker wodoodporny - zaznaczyłam nim brzegi detali w niektórych miejscach i boki pracy.  
Gotowe :)!  


Zobaczcie, mój skarb nie jest ogromny, a jednak przyciąga oko :). Pozdrawiam serdecznie i do następnego razu kochani!
Komentarze

Popularne posty